Nacházíte se:    Hlavní strana   >   Články a aktuality   >   Články

Opto-Engineering rozšířila nabídku svých produktů

Řada TC4K - OPTO ENGINEERING19. 10. 2014 | 23. 11. 2014 - Aktualizace

Řada TC4K

TC4K je série telecentrických objektivů určených pro měřicí aplikace využívající řádkové kamery s velikostí snímače do 28,7 mm (např. 4096 pix s velikostí 7 µm). Série TC4K je pro aplikace a stroje s pevnými rozměrovými omezeními. Kompatibilní LTCL4K osvětlovače s odpovídajícím plochým designem a určenými doplňky umožňující optické kombinace, které odpovídají většině měření a jeho geometrickému nastavení.

Řada TCCX

Řada TCCX - OPTO ENGINEERINGSérie TCCX je řada objektivů určených pro měření rovné plochy a inspekci vad povrchu. Série nabízí stejné zvětšení a pracovní vzdálenost jako řada TCLWD s přidáním integrovaného koaxiálního světla. Toto integrované osvětlení, nám umožňuje homogenně nasvítit nerovnosti povrchů a tím detekovat malé povrchové vady jako jsou škrábance nebo drážky. Všechny tyto objektivy pracují v pracovní vzdálenosti 135 mm a díky unikátnímu optickému designu minimalizují problémy se zpětným odrazem. Série TCCX je vhodnou volbou zejména pokud se jedná o vysoce reflexní rovné plochy (cca >30% odrazu). Jako příklad použití lze uvést rozpoznávání vzoru křemíkových desek nebo kontrolu LCD displejů, leštěných kovových povrchů, plastových a skleněných panelů a mnoho dalšího.

Řady TC2MHR a TC4MHR

Řady TC2MHR a TC4MHR OPTO ENGINEERINGTC2MHR a TC4MHR řada zahrnuje bi-telecentrické objektivy s vysokým rozlišením určené pro snímací čipy větší než 2/3". Objektivy TC2MHR pokryjí až 1" snímacího čipu (uhlopříčka 16 mm), zatímco objektivy TC4MHR pokryjí snímač až 21,5 mm uhlopříčně, což je ideální volba pro náročné metrologické aplikace. TC2MHR-TC4MHR série překonává předchozí verze bezkonkurenčním rozlišením, nízkým zkreslením, kvalitou homogenního obrazu a zároveň nabízí nejlepší výkon poměr cena.

Řada CMBS

Řada CMBS - 45° beam splitters OPTO ENGINEERINGSérie CMBS je systém, který rozděluje paprsky osvětlení, tak aby se vytvořilo koaxiální osvětlení. Osvětlení systém rozděluje pomocí desky, která je pod úhlem 45°. Pomocí této desky může být přicházející paprsek rozdělen do dvou samostatných svazků s 50 % odrazu / 50 % převodového poměru. Deska je na jedné straně potažená vrstvou rozdělující paprsek a na straně druhé antireflexní vrstvou. Série CMBS rozděluje paprsky pod 45° úhlem dopadu a vlnové rozsahu 430-670 nm. Koaxiální osvětlení se používá především k osvětlení hladkých reflexních objektů a k účinnému zvýraznění vad nebo promáčknutí, které se objevují v obraze jako tmavé prvky.

Řada CMMR

Řada CMMRNová řada CMMR nám napomáhá k instalaci telecentrických soustav při nedostatku místa. Řada CMMR také umožňuje 90° ohyb světelné dráhy, což zajišťují zrcadlové plochy pod úhlem 45°. Tyto zrcadlové plochy jsou určeny pro telecentrické objektivy a osvětlovače Opto-Engineering, umožňující sledování objektů v úhlu 90° k optické ose telecentrického objektivu a kamery.

Zobrazení šroubu v kolimovaném nastavení

Obr. 1 LTCLHP080-x+CMMR080 a TC23080+CMMR080 zobrazení šroubu v kolimovaném nastavení

Řada CMMR je vybavena přesným utahovacím kolem, které umožňuje snadné a bezpečné upnutí. Proti poškození je telecentrický objektiv nebo osvětlovač se zrcadlovou plochou chráněn ochranným sklem. Pokud je při použití telecentrického systému rozhodujícím faktorem rozměr instalace celého systému, je pro aplikaci CMMR ideální volbou.

Spojení osvětlovače LTCL4K a objektivu TC4K pomocí CMMR4K

Obr. 2 Spojení osvětlovače LTCL4K a objektivu TC4K pomocí CMMR4K pro skenování vzorků na povrchu skla

Více na: http://www.opto-engineering.com/products/CMMR-first-surface-mirrors-45-angle#media

MC12K závity objektivu (Mounts)

MC12K řada byla rozšířena o nové závity objektivu, určené pro modely:

  • F pro F-mount
  • I pro m58x0.75 mount (vzdálenost příruby 11,48 mm)
  • R pro M72x0.75 mount (vzdálenosti příruby 6,56 mm)

Řada MC12K jsou makro objektivy speciálně optimalizované pro práci s vysokým rozlišením řádkové kamery s velikostí senzoru až do 62 mm. Konstrukce objektivů řady MC12K umožňují bezkonkurenční a jednotné optické výkony na krátké pracovní vzdálenosti.

Řada MC12K

Řada MC12K je ideální volbou pro průmyslové aplikace, kde je požadováno maximální rozlišení obrazu např. kontrola vytištěných papírů. Kromě standardního M72x0.75 závitu objektivu, mohou být libovolné kamery vybaveny objektivy MC12K bez dodatečných nákladů na montáž. MC12K je kompatibilní s většinou běžných řádkových kamer.

Kontrola vytištěných papírů

Více na:

http://www.opto-engineering.com/products/mc12k-linescan-macro#media
http://www.opto-engineering.com/wp/2014/09/new-mc12k-mounts/

« zpět