Nacházíte se:    Hlavní strana   >   Články a aktuality   >   Články

Kamery USB 3.1 se Sony CMOS

Ximea xiC17. 10. 2016 |

Inovátorská firma XIMEA představila další novinku v portfoliu malých a vysokorychlostních kamer. Do portfolia kamer s rozhraním USB 3.0 přibyla série xiC osazena senzory Sony CMOS Pregius™.

Před více než 2 lety představila XIMEA první model se senzorem Sony CMOS IMX174, který nabízel rozlišení 2,3 Mpix a snímkovou frekvenci 165 fps. Nyní se nabídka kamer s rozhraním USB 3.0 rozrůstá právě o řadu xiC. Aktuálně jsou již k dispozici modely se senzorem IMX252 s rozlišením 3,1 Mpix a snímkovou frekvencí 122 fps, druhý typ je osazen čipem IMX250 s rozlišením 5 Mpix při snímkové frekvenci 76 fps. Více modelů z řady xiC budou také brzy dostupné.

XIMEAVšechny kamery nové generace s čipem Sony CMOS založené na technologii Pregius™ mají závěrku Glorbal shutter a jsou schopné pořídit snímky vysoké kvality v rozsahu 8, 10 nebo 12 bitů. Dynamický rozsah přesahuje hranici 70 dB. Ruku v ruce s tím jde i mimořádně nízký šum, výjimečná citlivost na světlo a pozoruhodná reprodukce barev.

Kromě samotné kvality obrazu a rychlým přenosovým protokolem USB 3.0 můžeme počítat i s rozměry pouze 26 x 26 x 33 mm a hmotností 38 g. Napájení lze obsloužit pomocí komunikačního kabelu USB3 při spotřebě 3 W. Připojením speciálního držáku/stativu pak lze docílit i zvýšení odvodu vznikajícího tepla.

Nově nastupující generace USB protokolů USB 3.1 gen 1 podporuje přenos dat rychlostí až 5 Gbit/s. XIMEA také nabízí různé typy konektorů USB, kde najdeme standartní USB 3.0 Micro-B, ale i variantu USB typu C. Rychlost protazím nezvyšuje, ale umožňuje již používat tyto nové USB kabely i v průmyslu.

Software API/SDK podporuje operační systémy Windows, Linux, Mac OSX a také většinu nejpoužívanějších knihoven pro strojové vidění včetně MVTec Halcon, National Instruments Labview, OpenCV či Mathworks Matlab. Zajímavou možností je také možnost kombinovat kamery s Linux ARM a zvyšovat tak dále mobilitu celého zařízení.

Další úroveň rychlosti, atraktivní cena, kompaktní rozměry, kompatibilita a pružnost jsou všechny důležité vlastnosti, kterými se snaží kamery XIMEA USB3 odlišit od konkurentů a tím odlišit také Vaše aplikace.

 

Kamery USB 3.1 se Sony CMOS - Ximea xiC
« zpět