Nacházíte se:    Hlavní strana   >   O produktech   >   Objektivy a filtry Schneider Kreuznach   >   Filtry

Filtry

Společnost Schneider Kreuznach vyrábí velmi kvalitní filtry mnoha pásem a různých velikostí.

Filtry lze objednat jednak ve standardní objímce se závitem a jednak samostatně bez objímky. Pokud potřebujete filtry s nestandardním rozměrem, tak nás prosím kontaktujte.

Filtr lze volitelně vybavit antireflexní vrstvou. Při potřebě většího množství nabízí firma Schneider Kreuznach vývoj a výrobu na míru.

Přehled filtrů Schneider Kreuznach

(pro podrobnosti klikněte na odkaz)

UV-CUT filtr

UV-CUT, IR-CUT

Filtry UV-CUT blokují rušivé záření o vlnových délkách pod 365 nm. Filtry IR-CUT blokují rušivé záření o vlnových délkách nad 750 nm. Tyto robustní a levné filtry jsou necitlivé na úhel dopadu paprsků. Často se také používají jako ochranná skla objektivů, například v prašných prostředích.


Infračervený (IR-PASS) filtr

Infračervené (IR-PASS)

Filtry IR-PASS propouštějí pouze blízké infračervené záření o vlnových délkách nad 695 nm (775 nm, 825 nm, podle zvoleného typu). Infračervené absorpční filtry se používají například pro NIR zobrazování ve spojení s kamerou citlivou v blízké infračervené části spektra.


Barevný filtr

Barevné

Červené a modré absorpční filtry typu propouštějí vlnové délky delší, než je definovaná cut-off vlnová délka filtru. Filtry se používají pro omezení rušivého vlivu okolního světla při kamerových úlohách. Filtry jsou vybaveny antireflexní vrstvou E nebo odolnou vrstvou MRC (Multi Resistant Coating).


Neutrální šedý filtr

Neutrální šedé filtry

Šedé neutrální filtry absorbují část světla ve viditelné části spektra a snižují jasnost obrazu bez změny nebo omezení barevného vyvážení, a také bez změny hloubky ostrosti obrazu. Filtry se používají například při snímání svařování, laserových měřeních, apod.


Polarizační filtr

Polarizační filtry

Polarizační filtry jsou vhodné například pro odstranění odlesků ze snímaných objektů, nebo pro zobrazení vnitřního napětí ve skleněných výrobcích. Polarizační filtry Schneider Kreuznach jsou designovány pro použití v průmyslu a jsou proto vybaveny zajišťovacím šroubkem pro fixaci polohy filtru.


Pásmový filtr

Pásmové filtry

Pásmové interferenční filtry typu pásmová propust propouštějí vlnové délky pouze v určitém rozmezí kolem centrální vlnové délky. Používají se pro odstranění nežádoucích vlnových délek z přijímaného obrazu. Volitelně lze filtr vybavit odolnou antireflexní vrstvou MRC.

BANDPASS | SHORTPASS | LONGPASS | NARROW BANDPASS


Objímky pro filtry

Objímky pro filtry

Filtry se standardně dodávají v některé z objímek se standardním závitem. Popis jednotlivých závitů lze nalézt v tomto dokumentu.

 

Přejít do e-shopu Položit dotaz