Nacházíte se:    Hlavní strana   >   O produktech   >   Kamery pro mikroskopy Jenoptik

Kamery pro mikroskopy Jenoptik ProgRes

JenoptikVýrobce průmyslových kamer německá společnost JENOPTIK Optical Systems BmbH se sídlem v německém městě Jena je jedním z předních světových výrobců digitálních kamer pro mikroskopy na světě. Společnost Jenoptik se orientuje na vývoj kamer pro mikroskopy v nejvyšší kvalitě. Ve srovnání s konkurencí dosahují kamery Jenoptik vyšší kvality obrazu, věrnosti barev, a to při velmi nízkém šumu.

Originální stránky: www.jenoptik.com

Jenoptik

Řady kamer Jenoptik pro mikroskopy:

Progres GRYPHAX SUBRA

PROGRES GRYPHAX SUBRA je základní verzí kamer v této sérii. Začíná na rozlišení Full HD při rychlosti snímání 30 fps. Dynamický rozsah činí 56 dB a je osazena čipem CMOSIS o velikosti 2/3".

Rozlišení: 2.2 megapixelů

Komunikace: USB 3.0

Progres GRYPHAX ARKTUR

Kamery PROGRES GRYPHAX ARKTUR mohou snímat v rozlišení mezi 2 až 8 MPix rychlostí 30 snímků za sekundu. Vysoké rozlišení tak umožňuje sledovat obraz i na 4K monitoru také díky čipu SONY o velikosti 2/3".

Rozlišení: Až 8.2 megapixelů

Komunikace: USB 3.0

Progres GRYPHAX NAOS

Model PROGRES GRYPHAX NAOS je pro změnu určen pro aplikace, kde je speciálně dbáno na vysoký kontrast. Dopomáhá mu k tomu dynamický rozsah, který přesahuje 70 dB. Prim zde hraje i čip o velikosti 1" s vysokým rozlišením, jenž dosahuje až 20 MPix.

Rozlišení: Až 20 megapixelů

Komunikace: USB 3.0

Jenoptik CT3

Univerzální kamery Jenoptik s výborným poměrem cena/výkon. Kamery s čipy CMOS umožňují rychlé nastavení vzorku pod mikroskopem a kvalitní zobrazení obrazu na monitoru. Díky nizké ceně jsou tyto kamery vhodné pro školící střediska a výukové instituce.

Rozlišení: 3 a 5 megapixelů

Komunikace: USB | FireWire

Jenoptik C5

Nejpopulárnější kamery s excelentní kvalitou obrazu a perfektní barevnou věrností. Díky vysokému rozlišení a kvalitě jsou tyto kamery vhodné pro dokumetační účely, analýzu obrazu a sofistikované výzkumné úlohy.

Rozlišení: 3, 5 a 7 megapixelů (volitelně s chlazením)

Komunikace: FireWire

Jenoptik ProgRes SpeedXTcore 5

Kamery Jenoptik ProgRes CCD SpeedXT vycházející z řady CCD Routine (používají stejné čipy), ale s vylepšenou technologií snímání obrazu vyšší rychlostí. Vhodné pro rychlé nastavení a zaostření vzorku bez efektu "zadrhávání obrazu". Kamery poskytují excelentní kvalitu obrazu a věrné barvy při vysokých rychlostech snímání.

Rozlišení: 3 a 5 megapixelů

Komunikace: USB

Jenoptik ProgRes C14

Specializované kamery Jenoptik pro zvlášní úlohy. Díky excelentní kvalitě obrazu a výjimečné citlivosti se tyto kamery hodí např. pro fluorescenční mikroskopii, nebo pro aplikace s nedostatečným množstvím světla. Kamery Jenoptik se nabízejí jak v černobílé tak v barevné verzi.

Speciální vlastností vybraných kamer Jenoptik je tzv. technologie microscanning, což je technologie posouvání čipu v kameře pomocí piezoelementů. Díky tomu lze získat obraz s vyšším rozlišením a v pravých barvách v každém pixelu.

Rozlišení: 1.4 megapixelů (s technologií microscanning až 12.5 megapixelů)

Komunikace: FireWire | USB

ProgRes CapturePro Software

Ke kamerám Jenoptik Progres je zdarma dodáván software ProgRes CapturePro s nadstandardními funkcemi. Kromě samotného nastavení parametrů kamery je součástí programu je např. galerie sejmutých obrázků, fluorescenční režim, multi-focus, možnost kalibrace kamery, a další.

Pro více informací o produktech Jenoptik nás kontaktujte.