Nacházíte se:    Hlavní strana   >   Články a aktuality   >   Články

Smartek GCP2061 a GCP2461

SMARTEK Giganetix Plus19. 11. 2015 |

Smartek Vision rozšiřuje svou řadu kamer Giganetix Plus o modely GCP2061 a GCP2461. Tyto nové průmyslové kamery jsou vybaveny nejnovějším obrazovým senzorem Sony Exmor Pregius IMX250 a IMX252, pro přesné snímání rychle se pohybujících objektů za nízké hladiny osvětlení a pro venkovní aplikace. Nové CMOS snímače nabízejí vyšší citlivost ve srovnání s nižším šumem k předchozí technologii. Integrace do stávajících aplikací a nahrazení expirujících CCD snímačů funguje bez problémů.

 

SMARTEK GCP2061 a GCP2461

SMARTEKKamery řady Giganetix Plus se dvěma modely GCP2061 a GCP2461 nabízejí průmyslovým koncovým uživatelům a systémovým integrátorům mnoho jedinečných funkcí. S vysokým dynamickým rozsahem 70,9 dB, velmi nízkou hodnotou šumu 2,3 e a vysokou citlivostí i za zhoršených světelných podmínek, jsou tyto kamery vhodné pro mnoho aplikací, včetně venkovního monitoringu provozu. K dispozici ve dvou rozlišeních 3,2 nebo 5,1 megapixelu s velikostí pixelu 3,45 µm. I přes snížení velikosti pixelu ve prospěch optického formátu, což umožňuje použití v populárním formátu C-mount, je dosaženo podobného výkonu jako na high-endovém snímači IMX174. Funkce variabilní rychlosti závěrky, různé metody expozice, maximálně 64 definovatelných oblastí zájmu a externí spouštěcí režimy umožňují efektivní kontrolu aplikací a přenos obrazu.

S mnohaletými zkušenostmi navrhování průmyslových kamer, tvoří série Giganetix Plus dobrý základ pro aplikace se špatnými světelnými podmínkami a krátkými expozičními časy, např. vysokorychlostní automatizace, monitorování provozu, nebo sportovní natáčení. Vysoké rozlišení a NIR citlivost kamer umožňuje nový design systému a lepší výkon pro aplikace venkovního sledování a hraniční kontroly.

Nové modely kamer jsou k dispozici jako vzorky od října 2015. Sériová výroba začíná na konci 4. čtvrtletí 2015.

« zpět