Nacházíte se:    Hlavní strana   >   Články a aktuality   >   Články

Computar představuje řadu inteligentních objektivů i-CS

Computar i-CS17. 08. 2016 |

Inteligentní objektiv i-CS podporuje technologie open protokolů, které mu umožňují komunikaci a výměnu informací s high-end kamerami. Objektiv kombinuje kvalitní optiku s intuitivní konfigurací a snadnou montáží.

Computar, přední japonský výrobce objektivů, který spadá pod organizaci CBC Group, zahájil novou koncepci CS-mount varifokálních objektivů. Nové modely AG3Z2812TCS-MPWIR (1/2.7” f=2.8-8.5mm, F1.2, IR corrected, podporující rozlišení 8MP) a EG3Z3915TCS-MPWIR (1/1.8” f=3.9-10mm, F1.5, IR corrected podporující rozlišení 12MP) v sobě mají integrovanou právě novou technologii i-CS a jsou prvními kousky v právě vznikající řadou objektivů. Tato nejnovější technologie „Intelligent to Interact“ je založena na open standardu, který má na svědomí vývojové centrum Computar ve spolupráci s Axis Communications AB.

ComputarZa normálních okolností objektivy vyžadují ruční ostření a zoomování. Inteligentní objektiv naopak obsahuje krokový motor, který umožňuje zoom, přesné ostření a regulaci P-Iris. Dle ředitele vývoje Computar pana Takuya Ogawy jsou hlavní výhody nových objektivů především ve snadné integraci a komunikaci s kamerou pomocí protokolu I2C.

i-CS objektiv zároveň optimalizuje celkový optický výkon díky řadě nových funkcí jako např. korekce zkreslení, schopnost zaměřování, ukládání nastavení a také změny nastavení při výkyvech okolních teplot či změně ohniskové vzdálenosti.

Funkce i-CS objektivu je zaručena jen při použití kompatibilní kamery, která podporuje komunikaci s objektivem pomocí speciálního konektoru a již zmíněného protokolu I2C. V souladu s touto skutečností zveřejňuje Computar ve spolupráci s Axis Communications specifikace svého produktu dalším výrobcům kamer, aby tak došlo k jejich standardizaci a zobecnění nové technologie na všech světových trzích.

 

Objektivy Computar
« zpět