Nacházíte se:    Hlavní strana   >   O produktech   >   Software pro záznam obrazu NorPix   >   Záznamové systémy

Kompletní záznamové systémy

Firma ELCOM, a.s ve spolupráci s firmou NorPix, Inc. nabízí kompletní záznamové systémy založené na programu StreamPix nebo TroublePix. Buď je možno využít již hotových počítačů, nebo postavit stanici na míru konkrétní aplikaci.

 

TroublePix Station 200 Proč použít již připravenou stanici

Samotný program StreamPix je určen pro kamery, které nemají vlastní vnitřní paměť a snímané obrázky posílají přes komunikační rozhraní rovnou do PC. Výhoda tohoto přístupu spočívá v tom, že nasnímaná sekvence je k dispozici k okamžité analýze. Délka zaznamenané sekvence je omezena pouze velikostí paměti RAM nebo pevného disku.

To však s sebou přináší potřebu výkonného počítače a softwarového vybavení schopného snímat a ukládat data v reálném čase. Běžné programy pro nahrávání obrazu z kamery umí ukládat sekvence o frekvenci maximálně desítek snímků za sekundu. StreamPix je naproti tomu optimalizován pro práci s velkými datovými toky při co nejefektivnějším využití kapacity paměti a propustnosti vnitřní sběrnice počítače. Dokáže zpracovávat až 650 MB/s, což přibližně odpovídá kameře s rozlišením 1280x1024 pixelů a rychlosti snímání 500 snímků za sekundu.

Příklad StreamPix Station PortableVýkon běžných stolních počítačů i notebooků se neustále zvyšuje, takže dostát nárokům na propustnost hardware počítače už dnes není takový problém. Nicméně i přes to je důležité věnovat pozornost výběru vhodných komponent pro sestavení pracovní stanice tak, aby nedocházelo ke vzájemným konfliktům a nekompatibilitám hardwarových součástí a software.

Pokud je třeba zaznamenávat obraz v řádu jednotek sekund vysokou rychlostí, tak většinou stačí výkonnější notebook s dostatečně velkou pamětí RAM. Sekvence se nasnímá do paměti a poté se uloží na disk. Pokud je však potřeba záznam v řádu minut až hodin (zpravidla zabírá v paměti desítky až stovky gigabajtů), pak je potřeba zvolit výkonnou pracovní stanici s diskovým polem nebo specializované záznamové zařízení. Nicméně v blízké budoucnosti se očekává nahrazení diskových polí rychlými SSD disky, takže i zde můžeme očekávat zmenšení pracovních stanic nebo jejich plné nahrazení notebooky.

Firma NorPix nabízí dodávku již hotových pracovních stanic s předinstalovaným softwarem. Stanice jsou testovány a vyladěny na co nejvyšší výkon. Při výběru vhodného počítače nebo pracovní stanice Vám rádi poradíme.

 

StreamPix Station 625/1250

Příklad StreamPix Station 625Jedná se o pracovní stanici složenou z pečlivě vybraných komponent a vyladěnou na nejvyšší možný výkon a propustnost dat. StreamPix Station garantuje stabilní vysoký výkon při záznamu dat v řádech hodin beze ztráty jediného obrázku. Stanice jsou k dispozici v provedeních jako stolní PC, přenosné nebo pro montáž do rozvaděče.

V závislosti na požadavcích zákazníka lze použít jednu nebo více kamer s rozhraním Camera Link. Podporované jsou například kamery Basler Ace, Photon Focus, a další. Stanice podporuje vybrané framegrabbery National Instruments, BitFlow, Matrox. Framegrabber je součástí dodávky stanice.

Stanice jsou vybaveny nejnovějším typem operačního systému Windows, takže je možné je dodatečně vybavit dalšími aplikacemi pro zpracování obrazu (např. LabVIEW).

Parametry StreamPix Station 625

  • 1 kamera x 500 fps x 1280 x 1023 x 8 bits, nebo:
  • 1250 fps x 1024 x 512 x 8 bits
  • 1850 fps x 640 x 480 x 8 bits
  • 1992 fps x 1280 x 256 x 8 bits
  • 7800 fps x 128 x 100 x 8 bits

Délka záznamu až 400 minut na disk, nebo 95 sekund do paměti RAM (64 GB).

Parametry StreamPix Station 1250

  • 2 kamery x 500 fps x 1280 x 1023 x 8 bits

Délka záznamu až 80 minut na kameru.

Příklad aplikace StreamPix Station

 

Položit dotaz

 

Odkazy a dokumenty ke stažení
Externí odkaz

StreamPix Station 625 na stránkách výrobce

Externí odkaz

Brožura (pdf)